Zastrešenia

Zastrešenie bazénov

Zastrešenie bazénov je dôležitá súčasť starostlivosti o bazénovú vodu. Zabraňuje znečisťovaniu vody z okolitého prostredia, čo oceníte, ak máte bazén v záhrade s bujnou vegetáciou. Pri jeho inštalácií sa redukuje potreba čistenia bazénu z niekoľkokrát týždenne na 1-2x za dva týždne. Zastrešenie má výrazný vplyv na teplotu vody. Pri použití tepelného čerpadla nie je problém udržať teplotu vody v bazéne na príjemných 30 stupňov aj keď vonkajšia teplota počas dňa dosahuje iba 20 stupňov.

Zabezpečenie a materiál

A ak máte malé deti, určite Vás bude zaujímať, že zastrešenie má na bazénových dvierkach zámok, ktorým ich môžete uzamknúť a zabrániť tak Vašim malým deťom manipulovať so zastrešením a dostať sa do bazénu bez Vašej prítomnosti. Konštrukcia nami dodávaných zastrešení je vyrábaná z tvrdenej zliatiny hliníka AIMgSi s povrchovou úpravou v štandardizovaných farebných odtieňoch (strieborná, biela, béžová, zelená, antracitová a najnovšie aj modrá). Rozmery a druhy profilov sú rôzne v závislosti od typu zastrešenia. Všetky zastrešenia sa vyrábajú na mieru podľa požiadaviek zákazníka a typu a veľkosti bazéna.

Konštrukcia

Zastrešenie sa pohybuje po kolajniciach, ktoré sú rovnako z tvrdenej zliatiny hliníka. Vďaka bezúdržbovému typu ložiska je pohyb zastrešenia po kolajniciach ľahký a jednoduchý. Pri ideálnych podkladoch sa segmenty zastrešenia dajú posúvať jedným prstom. Výplň zastrešenia je realizovaná pomocou jednokomorového polykarbonátu hrúbky 10 mm (ktorý má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako polykarbonát menšej hrúbky, ktorý dodáva väčšina ostatných výrobcov). Štandardný číry odtieň je možné nahradiť odtieňom svetlomodrým, zeleným, dymovým a pod.