Bazény

Bazénom sa rozumieme

My bazény nielen vyrábame. My ich sami doma používame. Nechajte sa preto inšpirovať našimi skúsenosťami a prečítajte si pár rád. Alebo ešte lepšie – zavolajte nám a dohodnite si s nami stretnutie u Vás doma. Nezáväzne Vám poradíme.

Veľkosť a tvar

Pri výbere veľkosti a tvaru bazénu musíte zvážiť, veľkosť záhrady aj to, kde bude bazén umiestnený a pre koľko ľudí má byť určený. Samozrejme musíte zvážiť aj finančné hľadisko – čím je bazén väčší, tým je drahšie jeho vybudovanie aj prevádzka. Ideálny pomer strán bazénu je 1:2. Preto sú pekné bazény rozmeru 5x2,5 m, 6x3 m, 7x3,5 m alebo 8x4 m. Iné rozmery, ako napríklad 8x3 metre na pohľad vyzerajú ako špageta. Už niekoľko rokov si bežná rodina s dvomi deťmi kupuje bazén rozmeru 6 x 3 metre.

Aká je vhodná hĺbka bazénu

Mnohí rodičia s malými deťmi premýšľajú, že im bude stačiť hĺbka 120 cm. Myslia pritom na bezpečnosť svojich detí. Faktom ale je, že väčšinou s malých detí nespustíme oči, keď sa motajú okolo bazénu a tiež to, že deti rýchlo rastú. A keď budú väčšie, prestanú používať nafukovacie rukávniky, budú vedieť plávať a začnú do bazénu skákať a vtedy si uvedomíte, že Vám hĺbka 120 cm nepostačuje.

Zvážte preto kompromis – my sme zvolili 135 cm, keď sme mali malé deti a dnes sme spokojní. Ak máte väčšie deti, je 150 cm ideálna hĺbka.

Kam bazén umiestniť ?

Miesto pre umiestnenie bazénu je vhodné starostlivo vybrať – keď ho postavíte, už sa nedá dodatočne posúvať alebo premiestniť. Ak máte malé deti, je vhodné, aby ste na bazén videli z izieb, v ktorých sa najčastejšie zdržiavate. Tiež je vhodné umiestniť bazén tak, aby ste mali v bazéne dostatok slnečného svetla počas dňa. Zvolené miesto by Vám malo zároveň poskytovať dostatočnú dávku súkromia a tiež priestor na relax a oddych. Vhodné je zakomponovať do priestoru slnečnú terasu, prípadne mať v blízkosti altánok, kde sa môžete skryť pred horúcim slnkom počas poludňajších páľav a kochať sa na najlepšiu investíciu svojho života.

Dokážem si bazén postaviť?

Vybudovanie bazénu si nevyžaduje špeciálnu stavebnú kvalifikáciu. My Vám pripravíme stavebné a dispozičné riešenie podľa Vašich požiadaviek. Následne pripravíme výkresovú dokumentáciu a podklady pre výstavbu. Ak si chcete stavebné práce vykonávať sami, poradíme Vám. Ak nie, zabezpečíme Vám preverených dodávateľov, ktorí prípravné a dokončovacie práce odvedú so 100% kvalitu tak, aby ste boli s našim bazénom spokojní.

Zvládnem sa o môj bazén postarať ?

Naše bazény sú navrhnuté tak, aby ich obsluha a údržba bola čo najjednoduchšia. Po zaškolení a s návodom na obsluhu to doteraz zvládol každý náš zákazník a Vy nebudete výnimkou. A samozrejme našim zákazníkom poskytujeme celoročný servis ako aj služby jesenného zazimovania a jarného sprevádzkovania.